UPB va acorda miercuri, 14 iunie 2017, titlul academic de DOCTOR HONORIS CAUSA Domnului profesor Gianfranco Chicco

UPB gazdă pentru – International Workshop – University – Based Research in Energy Production from Renewable Resousces
13 iunie 2017
The University POLITEHNICA of Bucharest was the host of the Romanian – U.S. Fulbright Commission
15 iunie 2017

Senatul Universității POLITEHNICA din București are deosebita onoare de a vă invita miercuri, 14 iunie 2017, ora 11:00, la Rectoratul UPB, să luați parte la festivitatea de decernare a titlului academic de DOCTOR HONORIS CAUSA Domnului Gianfranco Chico – Profesor la Politecnico di Torino.

Titlul va fi acordat în urma propunerii formulate de reprezentanții Facultăţii de Energetică din cadrul Universității Politehnica din Bucureşti.

Ceremonia de decernare a titlului va fi organizată în Sala Senatului Universităţii Politehnica din Bucureşti (Splaiul Independenţei nr.313, sector 6, Corp Rectorat, etaj 2).